SİRKE İLE YÜZ BAKIMI NASIL YAPILIR?

sirke ve yüz temizleme
sirke-yuz-bakimi
sirke ve yüz temizleme
sirke-yuz-bakimi

Sirke İle Yüz Bakımı

Sirkenin içinde vücudumuz için çok fazla faydalı olan mikroorganizmalar bulunmaktadır. Bundan dolayı sirkenin saçımız, cildimiz ve içildiği ya da diğer besinlerle tüketildiğinde vücudumuza olan faydaları saymakla bitmez. Sirke çeşitleri içerisinde en etkili olanı üzüm sirkesidir.

Bizim için çok faydalı olan sirke ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Sirke İle Yüz Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Zeytinyağı ve Üzüm Sirkesi İle Cilt Bakımı?

Işıltılı ve canlı bir cildiniz olsun istiyorsanız bu maske birebirdir.

Yapılışı:

1 çay kaşığı saf zeytinyağı (Rafine edilmemiş saf zeytinyağı olmalı. Marketlerde satılanlar rafine edilmiş ve işlemden geçmiş oldukları için bir çok özelliğini kaybeder.)

1 çay kaşığı üzüm sirkesi.

Zeytinyağı ve sirkeyi birbirine karıştırıp, bu karışımı bir pamuk yardımı ile cildinize sürün. Yarım saat kadar cildinizde bekletiniz sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu maskenin işe yaraması için mutlaka sabah kalktıktan sonra ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kez cildinize uygulamalısınız.

 

Sirke İle Yüz Bakımı

Sivilceler İçin Sirke ile Bakım

Ciltte oluşan sivilceleri azaltır ve yeni sivilcelerin oluşmasını önler. Ciltte oluşan bakterileri yok eder ve cildi temizlemek için çok etkilidir.

Yapılışı:

Yarım çay kaşığı üzüm sirkesi,
Yarım çay bardağı gül suyu.

Gül suyunun içerisine yarım çay kaşığı sirkeyi ekleyerek kaşıkla karıştırın. Temizleme pamuğunu karışıma bandırıp cildinize uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu karışımı boyun ve yüzünüze, sabah ve akşam olmak üzere 10 gün boyunca uygulayın. Bu uygulama cildinizdeki sivilcelerin azalmasını sağlayacaktır.

Mutlu ve sağlıcakla kalın….