Hastane Çantasında Olması Gerekenler

dogum-cantasi

 

Anneler İçin Çantada Bulunması Gerekenler:

Lohusa Geceliği: Lohusalık sırasında, rahat emzirme amaçlı kullanılan geceliklerden en az 2 adet edinmelisiniz. 1 tane takım altlı üstlü, 1 tanede boydan olmasını tavsiye ederim. Hastanede 1 gece bile kalacak olsanız, kanamanız olacağı için tedbirli olup,  bu geceliklerin ikisinide çantanıza koymanızda fayda var.

Sabahlık: En az 1 geceliğinizi sabahlıkla takim almalısınız. Doğum yaptıktan sonra katta gezinirken geceliğinizin üstüne giymek için ihtiyacınız olacaktır.Ameliyat önlüğünün arkası açık olduğunu unutmayınız. Uzun bir penye yelekte alabilirsiniz yanınıza.

Çorap: Kanamanız olacağından, hastanede ayaklarınızın üşüdüğünü hissedebilirsiniz. Bu yüzden yanınıza bir çift çorap almalısınız.

Terlik: Mutlaka 1 adet terlik almalısınız.

Hamile Külotu:  Eğer ki sezeryanla doğum yapacaksanız,  mini minnacık iç çamaşırları dikişinizin üzerine geliyor olacak. Hamile külotundan tek kullanımlık olanlarından da alabilirsiniz veya büyük beden külot almalısınız.

Emzirme Sütyeni: En az 2 adet almanızı öneririm.

Ped: Kanamanız olacağı için çantanızda en büyük boy pedlerden bulunması faydalı olacaktır.

Bakım Ürünleriniz: Diş Fırçası, Diş Macunu, Deodorant,  Asteton, Oje, Küçük Ayna, Makyaj Malzemeleri, Lipstick, Şampuan, Saç Kremi, Tarak, Vücüt Kremi, telefonunuzun şarj aleti.

Kıyafet: Hastane çıkışında giymek için yanınıza kıyafet almayı unutmayın.

Bebek için Çantada Bulunması Gerekenler

2 adet hastane çıkışı

5 adet çıtçıtlı body

4 adet yeni doğan tulumu ( Lastik kısmının göbek bağına değecek endişesinden, ben altlı üstlü takımları tercih etmedim.)

5 adet çorap

4 adet başlık

4 çift eldiven

2 adet yelek veya hırka

4 adet Tülbent (Büyük)

Bolca tülbent mendil

4 adet Önlük

Kirli Torbası

2 adet Battaniye

Yenidoğan Bebek Bezi

Yeni Doğan Islak Mendili

Emzik: Emzik vermeyeceğinizi düşünüyor olsanız bile, her ihtimale karşı çantanızda bulundurmanızı öneririm.

Emzik Kutusu

Pişik Kremi

Biberon

Ana Kucağı (Oto Koltuğu): Hastaneden çıkarken bebeğinizi güvenle taşıyabilmek için mutlaka ana kucağı tipi oto koltuğu almanız gerekecek.

Süt Sağma Makinası: Sütünüzü arttırmak için hastaneden profesyonel bir süt sağma makinası kiralayabilirsiniz.

Eğer sütünüz çok bolsa, beze oluşumunu önlemek için de bebeğinizin çekemediği miktarı sağmak için bir makine almanız veya kiralamanızı öneririm.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın