BABY SHOWER PARTİSİ

baby-shower-etiketler (12)

Doğum öncesi anne adaylarının, doğacak bebekleri için hoşgeldin partisi…
İngilizceden aşağı yukarı ‘bebek için hediye yağmuru’ olarak çevirebileceğim bu partinin amacı anne adayımız yeni doğan bebeğiyle yoğun ilgilenme dönemine girmeden miniğin ve annenin ihtiyaçlarını tamamlamak ve böylece keyifli bir gün geçirmek (tematik bir altın günü gibi).

Bebek doğmadan önce hamile arkadaşlarımızla güzel vakit geçirmeye vesile olacak bu partilerin nasıl yapıldığını merak edenlere faydası olması açısından ufak bir araştırma yaptık.

Kim organize eder?

Bu işi anne adayının yakın arkadaşlarından bir ya da birkaçı bir araya gelerek planlarlar. Anne adayının tek yapması gereken bu partiye katılmaktır!

Ozaman bu işi nasıl yapacağız?

1. Hamile arkadaşınıza kendisi için baby shower partisi organize etmek istediğinizi söyleyin!

2. Çok sevinen karnı burnunda arkadaşınızdan bu partiye davet etmek isteyeceği arkadaşlarının isim ve numaralarını alın.

3. Organizasyonu nerede yapacağınıza karar verin. Ev ortamı sıcak ve rahat oluyor, ama dışarıda yapınca da yemekle uğraşmamış oluyorsunuz. Tamamen size kalmış.

4. Arkadaşınıza uygun olduğu zamanları sorun. Çalışan arkadaşlarınız ve şehir dışından gelebilecek davetliler için pazar gününü tercih etmenizde fayda var.

5. Zaman ve yer belli olduğuna göre artık davetinizi yollayabilirsiniz. Dilerseniz el yapımı hazırlayarak ya da parti malzemesi satan dükkanlardan hazır bebek temalı davetiyeler alarak da yapabilirsiniz.

Amerika’da bu parti öncesinde anne adayları çocuk mağazalarına gidip ihtiyaç listelerini hazırlıyorlar. Arkadaşları da bu mağazalara giderek ya da internetten bu listeye ulaşıp bütçelerine göre arkadaşlarının ihtiyacını hediye olarak alıp showera getiriyorlar. Türkiye’de çok fazla yok bu sistem , ama siz uygulayabilirsiniz…

6. Partiniz için bir dekorasyon teması seçin. Bunu kendiniz çok basit bir şekilde evde halledebilir ya da parti malzemesi satan bir yerden de temin edebilirsiniz.

Dekor için birkaç fikir:

Arkadaşınızın ya da tüm davetlilerin bebeklik fotolarını yollamalarını isteyip bu fotoları bir balona ya da minik mandallarla evin köşelerine asabilirsiniz.

Peçetelerinizi bebek kıyafeti şeklinde kesip sunabilirsiniz.

pecete-yapimi-resimleri (1) pecete-yapimi-resimleri (2)

Bez peçetelerinizi kurdeleler ile minik biberon şeklinde boncuk geçirerek bağlayıp sunabilirsiniz.

Herkesten pastel renklerde ya da sırf mavi, beyaz, pembe gibi renklerde giyinmelerini isteyebilirsiniz. Bazıları bunu zorlayıcı bulabilir ama fotolar süper oluyor : )

Kız bebek için pembe beyaz tema seçip evi yalnızca bu renkler ile süsleyebilirsiniz. Örneğin beyaz masa örtüleri, farklı tonlarda pembelerde gerbera papatyalar… ya da mavi nazarboncukları ile süslü bembeyaz masa örtüsü. Sağda solda minik ayıcıklar. Avizeye konmuş minik kuşlar…

 

Minik bir ağaç yapıp bebek tulumu şeklinde kesili kağıtlar hazırlayıp her gelene bunların üzerine bebeğe ve anneye mesajlar yazmalarını isteyebilirsiniz

Davetliler birbirini tanımıyor olabilir. O yüzden bebek ya da biberon vs… şekilli isimlikler hazırlayabilirsiniz.

Baby Shower için menu oluşturun. Hatta bir pasta hazırlığı yapın. Çok marifetli bir aşçı iseniz internetten fikir edinebilirsiniz. Bu işi profesyonellere bırakayım dersenizde pastahanelerden satın alabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın